Buď Slobodný
človek

Nespútavaj sa neodpustením, hnevom, strachom, bolesťou...

O projekte

Tak ako všetko dobré, aj sloboda býva často zneužívaná, braná, ale najmä – nepochopená. Niektorí jej majú málo alebo vôbec a o iných by si človek povedal, že až „príliš“. No mnohí, aj napriek tomu, že žijú v slobodných krajinách a cítia sa ako tak slobodne, sú zviazaní niečim horším – sami sebou, hriechom, neodpustením, hnevom, bolesťou či závislosťami, ktoré sú často zabalené do pekných obalov.

Takto zviazaných a neslobodných ľudí stretávame každý deň. Nesloboda sa nám stala už prirodzenou súčasťou našich životov a často nad ňou len mávneme rukou,“veď nejde o život“. No častokrát ide! Nahromadený stres, hnev, nenávisť, či pocit zviazanosti ničia psychické a fyzické zdravie ľudí. Ak priamo nespôsobujú, tak minimálne pomáhajú budovať závislosti, ničiť fyzickú odolnosť a podporovať tak choroby, častokrát končiace smrťou.

Bežne vidíme ako nesloboda vzťahov, závilosti, či hnev ničí úžasných ľudí s obrovským potenciálom – mladých, ženy, mužov, celé rodiny… Nikto z nás nie je proti tomu úplne odolný. Každý si prešiel svojimi neslobodami a bojmi. Chceme pomáhať objavovať skutočnú slobodu v živote – nie fikciu alebo anarchiu. Vychádzame z princípov toho v čo veríme – kresťanstva a samotného Boha – Ježiša Krista. Základným kameňom projektu sú skutočné životy zapojených ľudí – prežívanie dennodenného kresťanstva so všetkým čo k tomu patrí – výhrami, ale aj pádmi a stereotypom. Nie len skrze ne, ale aj prostredníctvom mnohých pripravovaných aktivít, aplikácií a projektov chceme pomáhať, aby každý mohol byť slobodný, mohol žiť slobodné vzťahy, prežívať slobodnú vieru a cítiť slobodu odpustenia, lásky a milosti.

Aktivity

Sociálne siete

Chceme jednoducho ukázať aké sú životy normálnych ľudí, pre ktorých je Boh na prvom mieste. Ako prežívajú svoju slobodu ale aj pády a ako riešia životné situácie, ktoré zažívajú všetci.

Modlitbová reťaz

Sila modlitby je obrovská a keď sa modlia ľudia spolu – o to väčšia. Vytvorili sme modlitbovú reťaz v dvoch komunitách na SR a v ČR a teraz vytvárame nástroj, aby si modlitobé reťaze a siete mohol vytovriť každý.Viac informácii už čoskoro.

Pripravujeme...

Pripravujeme viaceré projekty a aktivity o ktorých Vám čoskoro radi povieme.

Kto sme?

Sme štyria kresťania, ktorým Boh dal do srdca túžbu pomáhať ľudom. Každý z nás má iné skúsenosti, schopnosti a dary, no spoločne ideme už zopár rokov a tešíme sa na každú novú výzvu.

Daniel

Uebersax

Emotívne dôsledný

Kristína

Uebersax

Nežne umelecká

Veronika

Karahutová

Kreatívne pragmatická

Miroslav

Karahuta

Verne a dôsledne špekulujúci

Kontaktujte nás